Tänään on 15.11.2018 05:05 ja nimipäiviään viettävät: Janina, Janika, Janita, Janette, Jannika ja Jeanette. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Helsingin Uutiset:

Kim Hirschovits kasaa Espoon uusvanhaa kiekkoylpeyttä ilman Camilo Miettistä

Julkaistu: · Päivitetty:

Kiekko-Espoo sai villin kortin miesten Suomi-sarjaan, joka on jääkiekossa kolmanneksi korkein sarjataso. Espoon Kiekkoseura ja Espoon Palloseuran Jääkiekko perustivat yhdistyksen viime vuonna. Miesten edustusjoukkuetta pyörittää Kiekko-Espoo Oy. Kim Hirschovits on palkattu sen urheilutoimenjohtajaksi. Osakeyhtiön ja yhdistyksen puheenjohtaja Ami Rubinstein selvittää, että osakeyhtiön pääomistaja on junioriorganisaatio. Maanantaina julkistettiin miesten joukkueen päävalmentaja. Hän on 36-vuotias...

Avainsanat: pääomistaja pyörittää joukkue puheenjohtaja vuotias uusvanha hirschovits espoo kortti suomi selvittää sarjataso kolmas kim kiekko päävalmentaja jääkiekko perustaa palloseura osakeyhtiö yhdistys


Uutisvirta.fi