Tänään on 20.04.2019 22:11 ja nimipäiviään viettävät: Lauha ja Arla. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

NHL-seura ja puolustaja kaukana toisistaan – näkemysero palkasta valtava

Julkaistu: · Päivitetty:

Anaheim Ducks ja puolustaja Brandon Montour eivät ole päässeet yhteisymmärrykseen. Seuran tarjoaman ja pelaajan haluaman liksan välillä on usean miljoonan ero. Sportsnetin toimittaja Elliotte Friedmanin mukaan Ducks on valmis tarjoamaan Montourille kahden vuoden, 1,5 miljoonan dollarin vuosipalkan takaavan sopimuksen. Montour puolestaan hakee yhden vuoden pahvia, josta hän kuittaisi 4,75 miljoonaa dollaria. Eroa seuran ja pelaajan välillä on siis 3,25 miljoonaa. Kuilu, […]

Avainsanat: valtava sopimus seura puolustaja pelaaja palkka näkemysero nhl miljoona kaukana erota ero ducks dollari anaheim 75


Uutisvirta.fi