Tänään on 23.01.2018 23:31 ja nimipäiviään viettävät: Enni, Eine, Eini, Ingegerd ja Ingela. MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI

Turkulainen: Turun perussuomalaisten hallitus järjestäytyi – "Jäsenmäärä jatkanut voimakasta kasvua"

Julkaistu: · Päivitetty:

Turun Perussuomalaiset ry:n hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin lauantaina 13.1.2018. Hallituksen ensimmäisenä varapuheenjohtajana jatkaa Pirjo Lampi. Toiseksi varapuheenjohtajaksi valittiin Kimmo Tarke , joka jatkaa myös aiemmassa tehtävässään yhdistyksen taloudenhoitajana. Uudeksi sihteeriksi valittiin Liina Veronica Isto . Tapahtuma- ja jäsenhankintatoimikunnan johdossa aloittaa Jyrki Åland . Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa syyskokouksen valitsema Kai Sorto . Hallituksen muita...

Avainsanat: hallitus aloittaa yhdistys voimakas veronica varapuheenjohtaja turku tehtävä tapahtuma pirjo perussuomalaiset muita liina lampi kimmo jatkaa