Tänään on 23.04.2018 03:02 ja nimipäiviään viettävät: Yrjö, Jyrki, Jyri, Jori, Yrjänä, Georg, Gran, Örjan, Jöran, Jörgen ja Jörn. MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI

Turkulainen: Turun perussuomalaisten hallitus järjestäytyi – "Jäsenmäärä jatkanut voimakasta kasvua"

Julkaistu: · Päivitetty:

Turun Perussuomalaiset ry:n hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin lauantaina 13.1.2018. Hallituksen ensimmäisenä varapuheenjohtajana jatkaa Pirjo Lampi. Toiseksi varapuheenjohtajaksi valittiin Kimmo Tarke , joka jatkaa myös aiemmassa tehtävässään yhdistyksen taloudenhoitajana. Uudeksi sihteeriksi valittiin Liina Veronica Isto . Tapahtuma- ja jäsenhankintatoimikunnan johdossa aloittaa Jyrki Åland . Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa syyskokouksen valitsema Kai Sorto . Hallituksen muita...

Avainsanat: hallitus aloittaa yhdistys voimakas veronica varapuheenjohtaja turku tehtävä tapahtuma pirjo perussuomalaiset muita liina lampi kimmo jatkaa