Tänään on 20.01.2018 20:33 ja nimipäiviään viettävät: Henna, Henni, Henriikka, Sebastian ja Fabian. MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI

SuomiKiekko: Shokkiratkaisu! Ässiltä antoi potkut päävalmentajalleen: ”Kipeä ratkaisu seuran edun nimissä”

Julkaistu: · Päivitetty:

Porin Ässät tiedottaa tehneensä rajun liikkeen tämän kauden pelastamiseksi. Liiga-seura vahvistaa, ettei joukkuetta luotsannut Jyrki Aho jatka enää tehtävissään. – Olemme joutuneet sellaiseen tilanteeseen, mihin emme missään nimessä halunneet. Jouduimme tekemään kipeän ratkaisun seuran edun nimissä, urheilujohtaja Jari Korpisalo muotoilee seuran tiedotteessa. Potkuja ovat tämän kauden ensimmäiset Liigassa. Ässät on hävinnyt viisi peliä putkeen – […]

Avainsanat: pelastaa nimi liiga korpisalo ässät viisi vahvistaa urheilujohtaja tiedote tiedottaa seura joukkue jari hävitä emme ratkaisu raju putki potkut pori etu aho