Tänään on 12.12.2018 15:12 ja nimipäiviään viettävät: Tuovi ja Tove. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Helsingin Uutiset:

Brother Christmas vastaa HS-jutussa esitettyihin syytöksiin: "Eräs henkilö on vannonut tuhoavansa toimintani hinnalla millä hyvänsä"

Julkaistu: · Päivitetty:

Suuri osa kritiikistä oli kohdistettu järjestön ainoaa työntekijää ja keulahahmoa, tuusulalaista Ari Koposta vastaan. Yhdistyksen toiminnassa aiemmin mukana ollut henkilö esimerkiksi kertoo artikkelissa, että Koponen jakoi yhdistyksen saamia lahjatavaroita lähipiirilleen ja maksoi yhteisiä menoja hyväntekeväisyyteen tarkoitetuilla lahjakorteilla. Juttuun haastatellut kuolemansairaiden lasten äidit kertoivat ihmetelleensä lahjoitusvarojen käyttöä, sillä suurin osa heidän lapsilleen järjestettyjen matkojen kustannuksista kuitattiin sponsorituella...

Avainsanat: maksaa lapsi kustannus kritiikki koponen järjestö jutussa juttu hyväntekeväisyys henkilö christmas brother artikkeli ari äiti yhdistys työntekijä suurin suuri meno matka


Uutisvirta.fi