Tänään on 16.01.2019 08:55 ja nimipäiviään viettävät: Ilmari, Ilmo, Gudmund ja Germund. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

Jenkkisivustolta hurja arvio: Suomalaispelaaja matkalla NHL-seuran ykköspuolustajaksi

Julkaistu: · Päivitetty:

Pittsburgh Penguins on kuulunut viimeisen vuosikymmenen NHL:n kestomenestyjiin. Supertähti Sidney Crosbyn kanssa se onnistui voittamaan kymmenen vuoden aikana kolme Stanley Cupia, ja määrä voi hyvinkin nousta jälleen ensi kaudella, sillä joukkue on edelleen täynnä huippupelaajia. Kun Pittsburghin pelaajarunko alkaa kerätä ikää, pelaajasiirtoja tulee väistämättä. Yhä useampi pelaaja toivoo lisää palkkaa jatkosopimuksiin, eikä seuran palkkakatto riitä […]

Avainsanat: vuosikymmen supertähti suomalaispelaaja sidney pittsburg pittsburgh penguins pelaaja palkka nhl määrä kuulunut kerätä kausi joukkue ikä hurja cup crosby arvio


Uutisvirta.fi