Tänään on 26.04.2019 07:40 ja nimipäiviään viettävät: Terttu, Teresa, Teresia ja Terese. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Pallomeri:

Markus Granlund jatkaa Vancouver Canucksissa – teki seuran kanssa uuden jatkosopimuksen

Julkaistu: · Päivitetty:

Suomalaishyökkääjä Markus Granlund jatkaa Vancouver Canucksin riveissä, sillä mies allekirjoitti seuran kanssa yhden vuoden jatkosopimuksen. Viime kaudella Canucks-paidassa 53 ottelua pelannut Granlund ei ole vielä tehnyt todellista läpimurtoa NHL-kaukaloihin, sillä päättyneellä kaudella syntyi vain 12 tehopistettä. Granlund on nyt pelannut NHL:ssä yhteensä 224 ottelua, joissa on syntynyt 75 tehopistettä. Suomalaisen uusi sopimus takaa ensi kaudella ... The post Markus Granlund jatkaa Vancouver Canucksissa – teki seuran kanssa uuden jatkosopimuksen appeared first on Pallomeri.net .

Avainsanat: allekirjoittaa 75 todellisuus tehopiste suomalaishyökkääjä suomalainen sopimus pallomeri paita nhl net mies läpimurto jatkosopimus jatkaa granlund vancouver uusi first canucks kausi


Uutisvirta.fi