Tänään on 18.04.2019 18:27 ja nimipäiviään viettävät: Valto, Valdemar ja Volmar. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

NHL-konkari oudon tilanteen edessä – päävalmentajana entinen pelikaveri: ”Suhteemme on hyvä”

Julkaistu: · Päivitetty:

Carolina Hurricanesiin viime kaudeksi palannut hyökkääjä Justin Williams joutui viime kaudella tottumaan erikoiseen näkyyn, kun hänen entinen pelikaverinsa Rod Brind’Amour tepasteli käytäviä seuran apuvalmentajana. Tulevalla kaudella on vielä erikoisempaa, kun Brind’Amour ottaa päävastuun seuran toiminnasta. Williams ja Brind’Amour olivat molemmat tärkeä osa vuoden 2006 Stanley Cup -voittajaryhmää. Williams itse ei tunnu ottavan asiasta isompaa stressiä. – Suhteemme on hyvä. Meillä tulee […]

Avainsanat: carolina apuvalmentaja päävalmentaja outo ottaa nhl konkari kausi itse hyvä entinen cup williams tärkeä toiminta stressi


Uutisvirta.fi