Tänään on 19.09.2018 16:44 ja nimipäiviään viettävät: Reija ja Torborg. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

Ruotsalaistähti valittiin NHL-seuran kapteeniksi – suomalainen kiekkolegenda lähetti videotervehdyksen

Julkaistu: · Päivitetty:

Arizona Coyotes on nimittänyt seuran kapteeniksi ruotsalaispuolustaja Oliver Ekman-Larssonin. Viimeiset neljä kautta hän ehti olla joukkueen varakapteeni. Ekman-Larsson sai videotervehdyksen seuran entiseltä kapteenilta, suomalaisen jääkiekon legendalta Teppo Nummiselta. Hänen lisäkseen omat rohkaisevat sanansa kertoivat myös ex-kapteenit Shane Doan ja Keith Tkachuk. Ruotsalaispuolustaja on edustanut koko NHL-uransa Coyotesia. 576 runkosarjan ottelussa hän on naputtanut tehot 102+188=290. ‌‌

Avainsanat: varakapteeni tkachuk teho suomalainen sana ruotsalaistähti runkosarja nhl lähetti larsson kautta kapteeni jääkiekko joukkue ex ekman edustaa coyotes arizona


Uutisvirta.fi