Tänään on 18.03.2019 16:35 ja nimipäiviään viettävät: Eetu ja Edvart. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

NHL-tappelijalla henkilökohtaisia ongelmia, hakeutui liigan avustusohjelman piiriin – ”Joukkueemme arvostettu jäsen”

Julkaistu: · Päivitetty:

Florida Panthersin lähinnä tappelijana tunnettu hyökkääjä Micheal Haley on hakeutunut NHL:n ja pelaajayhdistys NHLPA:n avustusohjelmaan ja on toistaiseksi sivussa joukkueen toiminnasta. NHL tiedotti asiasta nettisivullaan, mutta ei kommentoinut tarkemmin syytä Haleyn tilanteeseen. NHLPA:n nettisivujen mukaan ohjelma auttaa pelaajia muun muassa terveydellisissä kysymyksissä, kuten esimerkiksi päihdeongelmissa. Panthers kommentoi pelaajansa tilannetta lyhyellä tiedotteella. – Micheal on joukkueemme […]

Avainsanat: tunnettu toiminta tiedottaa tiedote tarkemmin pelaaja pelaajayhdistys panthers ohjelma nhlpa nhl nettisivu joukkue hyökkääjä henkilökohtainen haley hakeutua florida auttaa


Uutisvirta.fi