Tänään on 27.05.2019 11:51 ja nimipäiviään viettävät: Ritva ja Ingeborg. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Vantaan Sanomat:

Hakunilassa odotetaan jo ensilumen saapumista – Vantaan Hiihtoseuran talvi on täynnä tapahtumia

Julkaistu: · Päivitetty:

Vantaan Hiihtoseuran viime talvi onnistui taloudellisesti ja tuloksellisesti mainiosti. Hakunilassa järjestetyt hiihdon SM-kilpailut houkuttelivat 15 000 katsojaa ja toivat seuran kirstuun rahaa. Hyvää menestystä on tarkoitus jatkaa myös tänä talvena. Hakunilassa hiihdetään Suomen cupin kilpailu 15.–16. tammikuuta. Seuran puheenjohtaja Sanna Värttölä kertoo, että kansallisten suurkilpailujen järjestäminen luo hyvän taloudellisen tukipilarin. – Siten myös harrastaminen pysyy kohtuuhintaisena, koska...

Avainsanat: vantaa tulos tammikuu talvi taloudellinen suomi sanna raha puheenjohtaja menestys mainio kilpailu järjestää jatkaa hiihtoseura hiihto hiihtää


Uutisvirta.fi