Tänään on 22.04.2019 23:55 ja nimipäiväänsä viettää: Alina. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Helsingin Uutiset:

Brother Christmasia epäillään neljästä rikoksesta – Varoja ei ole käytetty muuhun kuin toimintaan

Julkaistu: · Päivitetty:

KESKI-UUSIMAA | Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen talousrikostutkintayksikkö on saanut valmiiksi Brother Christmas ry:n toimintaan liittyvän esitutkinnan. Brother Christmasia, eli Ari Koposta epäillään neljästä rikoksesta. Esitutkinnan sekä suoritettujen tarkastusten perusteella ei ole kuitenkaan viitteitä siitä, että varoja olisi käytetty muuhun kuin yhdistyksen toimintaan. Asia siirtyy nyt syyttäjälle syyteharkintaan. Poliisi on selvittänyt esitutkinnassa onko yhdistyksen ja siihen liittyvien henkilöiden toiminnassa syyllistytty rahankeräysrikokseen...

Avainsanat: käytetty keski itä henkilö esitutkinta christmas brother ari yhdistys viite uusimaa syyttäjä syyteharkinta selvittää rikos poliisilaitos poliisi


Uutisvirta.fi