Tänään on 19.04.2019 00:22 ja nimipäiviään viettävät: Pilvi, Pälvi, Bernhard ja Bernt. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Turkulainen:

Brother Christmasia epäillään neljästä rikoksesta – Poliisi: Varoja ei ole käytetty muuhun kuin avustustoimintaan

Julkaistu: · Päivitetty:

Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen talousrikostutkintayksikkö on saanut valmiiksi Brother Christmas ry:n toimintaan liittyvän esitutkinnan. Brother Christmasia, eli Ari Koposta epäillään neljästä rikoksesta. Esitutkinnan sekä suoritettujen tarkastusten perusteella ei ole kuitenkaan viitteitä siitä, että varoja olisi käytetty muuhun kuin yhdistyksen toimintaan. Asia siirtyy nyt syyttäjälle syyteharkintaan. Poliisi on selvittänyt esitutkinnassa onko yhdistyksen ja siihen liittyvien henkilöiden toiminnassa syyllistytty rahankeräysrikokseen tai muuhun rikokseen....

Avainsanat: uusimaa syyttäjä syyteharkinta selvittää rikos poliisilaitos poliisi käytetty itä henkilö esitutkinta christmas brother ari yhdistys viite


Uutisvirta.fi