Tänään on 22.04.2019 21:58 ja nimipäiväänsä viettää: Alina. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Vantaan Sanomat:

Brother Christmasia epäillään neljästä rikoksesta – Poliisi: Varoja ei ole käytetty muuhun kuin avustustoimintaan

Julkaistu: · Päivitetty:

Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen talousrikostutkintayksikkö on saanut valmiiksi Brother Christmas ry:n toimintaan liittyvän esitutkinnan. Brother Christmasia, eli Ari Koposta epäillään neljästä rikoksesta. Esitutkinnan sekä suoritettujen tarkastusten perusteella ei ole kuitenkaan viitteitä siitä, että varoja olisi käytetty muuhun kuin yhdistyksen toimintaan. Asia siirtyy nyt syyttäjälle syyteharkintaan. Poliisi on selvittänyt esitutkinnassa onko yhdistyksen ja siihen liittyvien henkilöiden toiminnassa syyllistytty rahankeräysrikokseen tai muuhun rikokseen....

Avainsanat: yhdistys viite uusimaa brother ari syyttäjä syyteharkinta selvittää rikos poliisilaitos poliisi käytetty itä henkilö esitutkinta christmas


Uutisvirta.fi