Tänään on 15.07.2019 22:00 ja nimipäiviään viettävät: Rauni, Rauna, Ragnhild, Ragni ja Ragna. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

Surkeita uutisia: NHL-seuran suomalaislupaus joutuu leikkaukseen – lupaava kausi paketissa!

Julkaistu: · Päivitetty:

NHL-seura Carolina Hurricanesin hyökkääjä Janne Kuokkanen joutuu leikkaukseen, joka päättää tällä kaudella pääosin farmiseura Charlotte Checkersin riveissä luistelleen 20-vuotiaan kauden. Asiasta kertoi joukkueen nettisivuilla miehen AHL-seuran päävalmentaja Mike Vellucci. Valmentaja ei kertonut tarkempaa syytä leikkaukselle. Lupauksia herättävän AHL-kauden pelannut Kuokkanen on nakutellut 48 ottelussa 38 (12+26) tehopistettä pelaten siinä sivussa 11 NHL-ottelua ilman tehopisteitä. Suomalaisfaneille mies on […]

Avainsanat: hyökkääjä hurricanes checkers charlotte carolina ahl lupaava leikkaus kuokkanen kausi janne päättää pelata nhl nettisivu mike mies lupaus vuotias valmentaja tehopiste tarkempi suomalaislupaus seura päävalmentaja


Uutisvirta.fi