Tänään on 21.07.2019 04:18 ja nimipäiviään viettävät: Johanna, Hanna, Jenni, Jenna, Jonna, Hannele, Hanne, Joanna ja Jenny. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Länsiväylä:

Tapiolan Hongan nuorille sataa menestystä – "Koskaan aiemmin mikään muu koripalloseura ei ole pystynyt vastaavaan"

Julkaistu: · Päivitetty:

Tapiolan Hongan nuorilla koripalloilijoilla on ollut paras kausi ikinä. Seuran toiminnanjohtaja Anne Eklund kertoo, että jo syksyllä joukkueilla meni hyvin. – Seuran joukkueet selvittivät karsinnat niin hienosti, että Honka sai yhteensä 12 joukkuetta kymmeneen SM-sarjaan eli kaikkiin sarjoihin. Koskaan aikaisemmin mikään muu kotipalloseura ei ole pystynyt vastaavaan, Eklund selvittää. Kauden aikana joukkueiden tahti vaan parani. Kaikissa ikäluokissa seuran joukkue ylsi mitalipeleihin. Tämä on toinen...

Avainsanat: nuori toiminnanjohtaja tapiola tahti selvittää sataa paras muu mitalipeli menestys kausi karsinnat joukkue ikiniä honka hieno anne


Uutisvirta.fi