Tänään on 24.04.2019 23:51 ja nimipäiviään viettävät: Pertti, Albert, Altti ja Albertina. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Turkulainen:

Perttu Kytöhonka palaa TPS Salibandyyn

Julkaistu: · Päivitetty:

TPS Salibandy saa merkittävän vahvistuksen organisaatioonsa, kun erittäin kokenut salibandytoimija Perttu Kytöhonka palaa TPS:ään valmennuksen kehityspäälliköksi. Rekrytointi on osa TPS Salibandyn suunnitelmallista tavoitetta kehittää yhtä seuran painopistealuetta eli tyttöjunioritoiminnan pelaaja- ja valmennuspolkua. Kytöhonka on ollut TPS Salibandyn toiminnassa mukana jo 1990-luvulla seuran perustamisesta lähtien. Valmennuspäällikön tehtävän lisäksi hän on toiminut muun muassa seuratoiminnan päällikkönä, miesten edustusjoukkueen valmentajana ja...

Avainsanat: pelaaja tps kehittää edustusjoukkue salibandy rekrytointi perttu valmentaja valmennus


Uutisvirta.fi