Tänään on 24.08.2019 22:12 ja nimipäiviään viettävät: Perttu, Berdel, Bertil ja Berta. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

NHL-seuran floppipelaajan jättidiili kauhistuttaa – seuran antama sopimus täysi katastrofi!

Julkaistu: · Päivitetty:

Edmonton Oilersin kovapalkkaisimpiin pelaajiin kuuluvan voimahyökkääjä Milan Lucicin jättisopimus on muodostumassa todelliseksi murheenkryyniksi seuralle. 7-vuotisen ja 42 miljoonan dollarin arvoisen sopimuksen seuran kanssa kolme vuotta sitten solminut Lucic on ollut ensimmäisen, 50 tehopinnaa tuottaneen kauden jälkeen pudonnut raskastekoisena ja hidasjalkaisena pelaajana täysin nyky-NHL:n vauhdista. Alla näkyvästä listauksesta käy ilmi, minkä verran kuusi miljoonaa dollaria kaudessa […]

Avainsanat: solmia seura pelaaja oilers nhl miljoona milan lucic kuusi jättisopimus edmonton dollari täysi sopimus


Uutisvirta.fi