Tänään on 18.08.2019 06:44 ja nimipäiviään viettävät: Leevi ja Bo. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

Sisäpiirilähteeltä tyly väite: Edmonton-pelaajat eivät halunneet pelata Puljujärven kentällisessä!

Julkaistu: · Päivitetty:

Edmonton Oilersia läheltä seuraava kiekkotoimittaja Kurt Leavins kertoo Edmonton Journalin tuoreessa kolumnissa Jesse Puljujärven asemasta seurassa viime kaudella. Toimittaja listaa useita seikkoja, jotka ovat aiheuttaneet turhautuneisuutta niin seuran faneisssa, johdossa, valmennuksessa kuin muissa pelaajissakin. Leavinsin mukaan seuran molemmat entiset päävalmentajat Todd McLellan sekä Ken Hitchcock antoivat tälle Puljujärvestä kuvan varsin itsepäisenä pelaajana. Leavinsin mukaan Puljujärvelle muodostui pukukopin puolella jopa […]

Avainsanat: listaa kuva ken väite tyly toimittaja todd seura kausi seuraava puljujärvi pelata pelaajat pelaaja muodostua mclellan hitchcock edmonton asema antaa


Uutisvirta.fi