Tänään on 19.08.2019 01:34 ja nimipäiviään viettävät: Mauno, Maunu, Magnus ja Mns. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

Oho! NHL-seuran suomalaismaalivahti ruotsalaisjoukkueen mukana – agentti kertoi miksi

Julkaistu: · Päivitetty:

Monet kiekkoihmiset hämmästelivät aiemmin sosiaalisessa mediassa, mitä Juuse Saros tekee ruotsalaisen HV71:n kanssa. Nyt asiaan on saatu kuitenkin selvyys. Pelaaja-agentti Simon Olsson kertoi tiistaina Hockeysverige.se –sivustolle, että 24-vuotiaalla on hyvät suhteet ruotsalaisseuraan. Hän tutustui organisaatioon viime kesänä, kun HV71 vieraili Hämeenlinnassa. – Hän (Saros) harjoitteli seuran kanssa viime vuonna ja loi hyvät suhteet maalivahtivalmentaja William Rahmiin. Hänen mielestään tämä […]

Avainsanat: william suhde sosiaalisessa ruotsalainen pelaaja luoda kesä organisaatio nhl media maalivahtivalmentaja hämeenlinna hv71 harjoittella agentti


Uutisvirta.fi