Tänään on 20.09.2019 05:21 ja nimipäiviään viettävät: Varpu, Vaula ja Erna. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
SuomiKiekko:

NHL-seuran pomo vahvisti musertavan uutisen – kahden luottohyökkääjän kausi ohi!

Julkaistu: · Päivitetty:

Anaheim Ducksin GM Bob Murray vahvisti perjantaina peräti kahden seuran kokeneen luottohyökkääjän joutuvan jättämään ainakin tulevan kauden väliin loukkaantumisten vuoksi. Murray kertoi sekä keskushyökkääjä Ryan Keslerin että laitahyökkääjä Patrick Eavesin jäävän sivuun tulevan kauden joukkueesta. Kesler toipuu edelleen miehelle huhtikuussa tehdystä lonkkaleikkauksesta. Viime kauden 60 pelissään vain 10 tehopistettä iskeneen ex-tähtisentterin uran jatko on ylipäänsä kaikkea […]

Avainsanat: ura toipua keskushyökkääjä kausi joukkue jatko iskeä huhtikuu gm ex eaves ducks bob anaheim tehopiste pomo peli patrick nhl murray laitahyökkääjä kokea uutinen


Uutisvirta.fi