Tänään on 24.10.2019 08:44 ja nimipäiviään viettävät: Rasmus, Asmo ja Fjalar. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Pallomeri:

Petr Cech ryhtyy pelaamaan jääkiekkoa – Guildford Phoenix värväsi futislegendan maalilleen

Julkaistu: · Päivitetty:

Britannian kakkostasolla jääkiekkoa pelaava Guildford Phoenix jysäytti uutispommin tiedottaessaan, että jalkapallolegenda Petr Cech siirtyy seuran riveihin. Upean jalkapallouransa viime keväänä lopettanut Petr Cech vaihtaa lajia, mutta pelipaikka pysyy samana. Britannian kakkostason jääkiekkoseura Guildford Phoenix tiedottaa Cechin vahvistavan seuran maalivahtiosastoa. Cech tekee debyyttinsä kiekkomaalivahtina 37 vuoden iässä, mutta aivan vieraalle tontille hän ei ole hyppäämässä. Cech ... The post Petr Cech ryhtyy pelaamaan jääkiekkoa – Guildford Phoenix värväsi futislegendan maalilleen appeared first on Pallomeri.net .

Avainsanat: pallomeri net lopettaa kakkostaso jääkiekkoseura jääkiekko iässä first debyytti cech britannia ryhtyä phoenix pelaava pelata uutispommi upea tontti tiedottaa vaihtaa


Uutisvirta.fi