Tänään on 15.11.2019 17:42 ja nimipäiviään viettävät: Janina, Janika, Janita, Janette, Jannika ja Jeanette. Käytämme EVÄSTEITÄ | MOBIILIVERSIO M.UUTISVIRTA.FI
Vantaan Sanomat:

Vantaalaisen asuinalueen oman tv-kanavan pyörittäjät tekevät nykyisin elokuvia ja tilaustöitä – Kännykät romahduttivat hääkeikat

Julkaistu: · Päivitetty:

Tekniikat, välineet ja julkaisualustat muuttuvat, mutta 30 vuotta sitten Louhelassa perustettu Wanda Videonet -yhdistys seuraa aikaansa. Omalla tv-kanavalla ei enää lähetetä ohjelmia, mutta yhdistyksen jäsenet tekevät edelleen fiktiivisiä elokuvia ja dokumentteja sekä tilaustöitä erilaisille yhteisöille, kuten kunnille valtuustokokouksien striimausta. Joka kuukausi yhdistyksen perustajiin kuuluva Rainer Munther , 68, pakkaa kapsäkkinsä ja ajaa Järvenpäähän, Tuusulaan ja Mäntsälään taltioimaan valtuustokokouksen nettiesitystä varten. Yhdistyksen...

Avainsanat: pakata oman ohjelma mäntsälä munther kännykä kuukausi kunta kanava yhdistys wanda vantaa tv tuusula järvenpää elokuva asuinalue ajaa 68


Uutisvirta.fi